Vishay/Dale TNPW0402680RBETD
TNPW0402680RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402680RBETD
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402680RBETD.pdf
Availability of TNPW0402680RBETD
QUANTITY
TNPW0402680RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402680RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402680RBETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402680RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402680RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402680RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402680RBETD
IC 16:32-BIT FET BUS SW 56-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 120A D2PAK datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf