Vishay/Dale TNPW0402680RBETD
TNPW0402680RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402680RBETD
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402680RBETD.pdf
Availability of TNPW0402680RBETD
QUANTITY
TNPW0402680RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402680RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402680RBETD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402680RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402680RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402680RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402680RBETD
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V MINI4 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
PAD THERMAL 1/4 BRICK datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 500MAH NIMH datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10-TDFN datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF JR13 4MM datasheet.pdf