Vishay/Dale TNPW04027K50BETD
TNPW04027K50BETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW04027K50BETD
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW04027K50BETD.pdf
Availability of TNPW04027K50BETD
QUANTITY
TNPW04027K50BETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW04027K50BETD
Internal Part NumberEIS-TNPW04027K50BETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW04027K50BETD
Related LinksTNPW0402, TNPW04027K50BETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW04027K50BETD Details Description
Related parts for TNPW04027K50BETD
KIT IC INSERTION/EXTRACTION datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .022-.032" .076" datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST-NO 120MA 350V datasheet.pdf
RES SMD 4.87KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH HI PERF VCO 36-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf