Vishay/Dale TNPW0402825RBETD
TNPW0402825RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402825RBETD
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402825RBETD.pdf
Availability of TNPW0402825RBETD
QUANTITY
TNPW0402825RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402825RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402825RBETD
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402825RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402825RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402825RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402825RBETD
RES ARRAY 5 RES 51 OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 4.7A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 37MM datasheet.pdf
MINI TIMER 60S datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 40A 72W datasheet.pdf
KNIFE 4.83MM datasheet.pdf
LAMP INCANDESCENT datasheet.pdf
TV 55C 55#22D SKT RECP datasheet.pdf
5600UF 15V 26X55.5 105C AXI datasheet.pdf