Vishay/Dale TNPW0402910RBETD
TNPW0402910RBETD picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0402910RBETD
Brief Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
TNPW0402910RBETD.pdf
Availability of TNPW0402910RBETD
QUANTITY
TNPW0402910RBETD Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0402910RBETD
Internal Part NumberEIS-TNPW0402910RBETD
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0402910RBETD
Related LinksTNPW0402, TNPW0402910RBETD Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0402910RBETD Details Description
Related parts for TNPW0402910RBETD
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS MINI-UMNL BLACK datasheet.pdf
IC FPGA 363 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.0OHM JUMPER 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf