Vishay/Dale TNPW060311R8BEEN
TNPW060311R8BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060311R8BEEN
Brief Description
RES SMD 11.8 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060311R8BEEN.pdf
Availability of TNPW060311R8BEEN
QUANTITY
TNPW060311R8BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060311R8BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060311R8BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)