Vishay/Dale TNPW0603121RBETA
TNPW0603121RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603121RBETA
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603121RBETA.pdf
Availability of TNPW0603121RBETA
QUANTITY
TNPW0603121RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603121RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603121RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603121RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603121RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603121RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603121RBETA
IC DIFF BUS TRANSCEIVER 8-SOIC datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 7.5K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 28POS SMD datasheet.pdf
CONN MAG-MATE 18AWG TAB datasheet.pdf
DIRECT BAR LIGHT-61X16.5MM datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES 130K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf