Vishay/Dale TNPW0603127RBETA
TNPW0603127RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603127RBETA
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603127RBETA.pdf
Availability of TNPW0603127RBETA
QUANTITY
TNPW0603127RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603127RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603127RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)