Vishay/Dale TNPW060312K0BEEA
TNPW060312K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060312K0BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060312K0BEEA.pdf
Availability of TNPW060312K0BEEA
QUANTITY
TNPW060312K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060312K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060312K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060312K0BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060312K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060312K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW060312K0BEEA
CONN HEADER VERT 5POS .100 TIN datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 175W datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS VERT TYPE D datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf