Vishay/Dale TNPW060312R7BETA
TNPW060312R7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060312R7BETA
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060312R7BETA.pdf
Availability of TNPW060312R7BETA
QUANTITY
TNPW060312R7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060312R7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060312R7BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060312R7BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060312R7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060312R7BETA Details Description
Related parts for TNPW060312R7BETA
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MCE60K datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 11MHZ RRO TSOT23-8 datasheet.pdf
CABINET STEEL GRAY 9"L X 13.25"W datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.6A 155.8 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1M 128X8 5.0V 32-SOJ datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf