Vishay/Dale TNPW0603133KBEEA
TNPW0603133KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603133KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 133K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603133KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603133KBEEA
QUANTITY
TNPW0603133KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603133KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603133KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603133KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603133KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603133KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603133KBEEA
CAP ALUM 2400UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS .100 POL DUAL datasheet.pdf
RES SMD 6.98M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 200000UF 25V SCREW datasheet.pdf
C/A 50.125 24FIB PLE MPO datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf