Vishay/Dale TNPW0603147RBEEA
TNPW0603147RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603147RBEEA
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603147RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603147RBEEA
QUANTITY
TNPW0603147RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603147RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603147RBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603147RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603147RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603147RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603147RBEEA
IC OTP 512KBIT 150NS 28TSOP datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 1/0AWG 5/16 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC CPLD 288MC 6NS 256FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf