Vishay/Dale TNPW060314R3BETA
TNPW060314R3BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060314R3BETA
Brief Description
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060314R3BETA.pdf
Availability of TNPW060314R3BETA
QUANTITY
TNPW060314R3BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060314R3BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060314R3BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060314R3BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060314R3BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060314R3BETA Details Description
Related parts for TNPW060314R3BETA
IC ADC 16BIT 100/20KHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 92MM datasheet.pdf
SENSOR PROX 15MM PNP NO 1M CABLE datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf