Vishay/Dale TNPW0603187KBEEN
TNPW0603187KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603187KBEEN
Brief Description
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603187KBEEN.pdf
Availability of TNPW0603187KBEEN
QUANTITY
TNPW0603187KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603187KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603187KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603187KBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603187KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603187KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603187KBEEN
CAP CER 10UF 10V X5S 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 160MA 3.12 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf