Vishay/Dale TNPW0603205KBEEA
TNPW0603205KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603205KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603205KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603205KBEEA
QUANTITY
TNPW0603205KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603205KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603205KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603205KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603205KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603205KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603205KBEEA
IDC CABLE - MCE10K/MC10G/MCE10K datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 3.5A 60.5 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 120W 12.0V POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 856 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
6.1MM X 1.5MM 1=25/PK datasheet.pdf