Vishay/Dale TNPW060320K0BEEN
TNPW060320K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060320K0BEEN
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060320K0BEEN.pdf
Availability of TNPW060320K0BEEN
QUANTITY
TNPW060320K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060320K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060320K0BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060320K0BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060320K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060320K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW060320K0BEEN
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY FLANGE 6AMP datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
RES SMD 352 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf