Vishay/Dale TNPW060321R0BETA
TNPW060321R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060321R0BETA
Brief Description
RES SMD 21 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060321R0BETA.pdf
Availability of TNPW060321R0BETA
QUANTITY
TNPW060321R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060321R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060321R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060321R0BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060321R0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060321R0BETA Details Description
Related parts for TNPW060321R0BETA
LCD MODULE 16X2 CHARACTER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 8HTSOP-J datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG SLATE 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf