Vishay/Dale TNPW060322K0BEEA
TNPW060322K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060322K0BEEA
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060322K0BEEA.pdf
Availability of TNPW060322K0BEEA
QUANTITY
TNPW060322K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060322K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060322K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060322K0BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060322K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060322K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW060322K0BEEA
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN MALE PLUG 3POS STR GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR datasheet.pdf
CAP LARGE PANEL INDICATOR RED datasheet.pdf
SWITCH PIANO DIP 2POS SMD SHORT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 16A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf