Vishay/Dale TNPW0603232KBETA
TNPW0603232KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603232KBETA
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603232KBETA.pdf
Availability of TNPW0603232KBETA
QUANTITY
TNPW0603232KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603232KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603232KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603232KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603232KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603232KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603232KBETA
IC CPLD 64MC 15NS 44PLCC datasheet.pdf
VARISTOR 162V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100 L.210 datasheet.pdf
CONN HEADER .079" 12POS datasheet.pdf