Vishay/Dale TNPW0603232RBETA
TNPW0603232RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603232RBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603232RBETA.pdf
Availability of TNPW0603232RBETA
QUANTITY
TNPW0603232RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603232RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603232RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603232RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603232RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603232RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603232RBETA
IC FLASH 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10POS BCD RT ANGLE datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10H/AE10G/HDP10H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
36W4 FE PCR_20A_S4_SPACER_BOARD datasheet.pdf
SWITCH REED MAG SMT 17-23AT 200V datasheet.pdf
SPDT ROCKER SWITCH SPLASH PROOF datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V 2711 datasheet.pdf