Vishay/Dale TNPW0603243KBETA
TNPW0603243KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603243KBETA
Brief Description
RES SMD 243K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603243KBETA.pdf
Availability of TNPW0603243KBETA
QUANTITY
TNPW0603243KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603243KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603243KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603243KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603243KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603243KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603243KBETA
CONN RING TONGUE 24-20AWG #10 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC PWR MGMT W/CHRGR 48WQFN datasheet.pdf
CONN SOCKET CONTACT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
DC CABLE RIGHT ANGLE TYPE datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLK HDR 4POS R/A 1.27MM datasheet.pdf