Vishay/Dale TNPW060328K0BEEA
TNPW060328K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060328K0BEEA
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060328K0BEEA.pdf
Availability of TNPW060328K0BEEA
QUANTITY
TNPW060328K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060328K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060328K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060328K0BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060328K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060328K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW060328K0BEEA
CONN PLUG FREE/HANG 3POS SIZE 4 datasheet.pdf
GDT 230V 20% 15KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POWER CABLE 30M datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 28 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
PUNCH RD 1.093 datasheet.pdf
MOD CBL 12FT REV COILED datasheet.pdf
MICRO 21C P 18" WHT FLOAT datasheet.pdf
HDM W/FA SMPR080F110OV G CUT datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 2500VDC DRAWING T5 datasheet.pdf