Vishay/Dale TNPW0603300KBEEA
TNPW0603300KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603300KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603300KBEEA.pdf
Availability of TNPW0603300KBEEA
QUANTITY
TNPW0603300KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603300KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603300KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603300KBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603300KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603300KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603300KBEEA
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XRP6840 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
CABLE SOCKET 3POLE datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMCJ datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .050 THRUHL datasheet.pdf