Vishay/Vitramon VJ0805D330JLXAJ
VJ0805D330JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D330JLXAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D330JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D330JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D330JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D330JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D330JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D330JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D330JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D330JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D330JLXAJ
IC EEPROM 64KBIT 150NS 28TSOP datasheet.pdf
FILTER POWER LINE RFI STUD 30A datasheet.pdf
VARISTOR 4V 150A 1206 datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24SSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LEAD TEST HD XR-XR 36" SET/10 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf