Vishay/Dale TNPW0603309KBETA
TNPW0603309KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603309KBETA
Brief Description
RES SMD 309K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603309KBETA.pdf
Availability of TNPW0603309KBETA
QUANTITY
TNPW0603309KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603309KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603309KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603309KBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603309KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603309KBETA Details Description
Related parts for TNPW0603309KBETA
CABLE EXT DB15M-DB15F XGA W/FERR datasheet.pdf
LASER MODULE MICRO 850NM 5MW datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
VARISTOR 42.3V 2KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 2MHZ 8WLCSP datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 GR SN/PB datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf