Vishay/Dale TNPW0603316RBETA
TNPW0603316RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603316RBETA
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603316RBETA.pdf
Availability of TNPW0603316RBETA
QUANTITY
TNPW0603316RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603316RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603316RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603316RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603316RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603316RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603316RBETA
CONN RECEPT 10POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS R/A PANEL MNT datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC CLK SYNTH VCXO 200MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.049" (1.25mm) Gold Through Hole datasheet.pdf