Vishay/Dale TNPW06034K75BETA
TNPW06034K75BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06034K75BETA
Brief Description
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06034K75BETA.pdf
Availability of TNPW06034K75BETA
QUANTITY
TNPW06034K75BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06034K75BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW06034K75BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06034K75BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW06034K75BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06034K75BETA Details Description
Related parts for TNPW06034K75BETA
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
EVAL BOARD LM5045 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
ROD ADJUSTABLE STAINLESS STEEL datasheet.pdf
RES 287 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOBILE LOAD COIL B4705C datasheet.pdf
CAP ALUM 4500UF 200V SCREW datasheet.pdf