Vishay/Dale TNPW060351R1BEEN
TNPW060351R1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060351R1BEEN
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060351R1BEEN.pdf
Availability of TNPW060351R1BEEN
QUANTITY
TNPW060351R1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060351R1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060351R1BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060351R1BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060351R1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060351R1BEEN Details Description
Related parts for TNPW060351R1BEEN
RES 14.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 250A DO205 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 433 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 9.65K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 81MAPBGA datasheet.pdf
M801 2C 2#12 SKT RECP OM datasheet.pdf
CAP 120 UF 20% 50 V datasheet.pdf