Vishay/Dale TNPW060384R5BETA
TNPW060384R5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060384R5BETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060384R5BETA.pdf
Availability of TNPW060384R5BETA
QUANTITY
TNPW060384R5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060384R5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW060384R5BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060384R5BETA
Related LinksTNPW0603, TNPW060384R5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060384R5BETA Details Description
Related parts for TNPW060384R5BETA
THYRISTOR SCR 4A 400V DPAK datasheet.pdf
IC 3.3V CAN TXRX W/STNDBY 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 87000UF 50V SCREW datasheet.pdf
IC PWR SWITCH USB 1.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CABLE 4COND 22AWG NATURAL 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 619K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN UNIV CABLE GASKET 2-14.5MM datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 8-Channel DAC IC datasheet.pdf