Vishay/Dale TNPW080510K7BETA
TNPW080510K7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510K7BETA
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510K7BETA.pdf
Availability of TNPW080510K7BETA
QUANTITY
TNPW080510K7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510K7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080510K7BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510K7BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080510K7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510K7BETA Details Description
Related parts for TNPW080510K7BETA
TRANS PNP 50V 0.15A SOT-416 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC TX 27-960MHZ FSK 3.6V 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC SRAM 144MBIT 300MHZ 165FBGA datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.689" DIA BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf