Vishay/Dale TNPW080510R5BETA
TNPW080510R5BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510R5BETA
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510R5BETA.pdf
Availability of TNPW080510R5BETA
QUANTITY
TNPW080510R5BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510R5BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080510R5BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510R5BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080510R5BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510R5BETA Details Description
Related parts for TNPW080510R5BETA
HEX KEY L SHAPE 7/32" 3.03" datasheet.pdf
DIN RAIL ADAPTR FOR G9EA-1 RELAY datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS SGL CRIMP 2MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 5MM datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 590NM 40MCD YLW datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
MOD,8 IN,6 SSR OUTPUT datasheet.pdf
28V GRN INCANDESCENT 6" WIRE datasheet.pdf