Vishay/Dale TNPW0805127KBEEA
TNPW0805127KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805127KBEEA
Brief Description
RES SMD 127K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805127KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805127KBEEA
QUANTITY
TNPW0805127KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805127KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805127KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805127KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805127KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805127KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805127KBEEA
CBL RIBN 36COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN PLUG FREE/HANG 4POS SIZE 4 datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 108 I/O 144TQFP datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3300 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 200MHZ 28QSOP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SLD SHORT datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CONTACTORS datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V datasheet.pdf