Vishay/Dale TNPW0805147RBETA
TNPW0805147RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805147RBETA
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805147RBETA.pdf
Availability of TNPW0805147RBETA
QUANTITY
TNPW0805147RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805147RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805147RBETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805147RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805147RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805147RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805147RBETA
KIT BASIC EVAL 433MHZ LC SERIES datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
FILTER LINE 100UH 2A VERTICAL datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL SC 1X2 850/1310NM datasheet.pdf
RES 83.5K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 44LQFP datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB datasheet.pdf
RJI CORD 4XAWG22/7 2XM12 OVERM datasheet.pdf
TV 6C 6#22D SKT RECP datasheet.pdf
150UF 50V 9.5X24 85C AXI datasheet.pdf
4,7UF 35V 4X5MM 85C 1500H datasheet.pdf