Vishay/Dale TNPW080514K0BETA
TNPW080514K0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080514K0BETA
Brief Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080514K0BETA.pdf
Availability of TNPW080514K0BETA
QUANTITY
TNPW080514K0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080514K0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080514K0BETA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080514K0BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080514K0BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080514K0BETA Details Description
Related parts for TNPW080514K0BETA
CONN HEADER 40POS 2MM W/EJECT datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 920 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE STRT CMR 19M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
LED MT VERT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V X8R 1206 datasheet.pdf