Vishay/Dale TNPW08051K30BEEN
TNPW08051K30BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K30BEEN
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K30BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K30BEEN
QUANTITY
TNPW08051K30BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K30BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K30BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K30BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K30BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K30BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K30BEEN
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 61.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
36W4 MA PCR 50 OHMS_S4_4-40 UNC datasheet.pdf