Vishay/Dale TNPW08051K37BEEN
TNPW08051K37BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K37BEEN
Brief Description
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K37BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K37BEEN
QUANTITY
TNPW08051K37BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K37BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K37BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K37BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K37BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K37BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K37BEEN
IC MCU 8BIT 24KB OTP 42SSOP datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK RTAN 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 850 MOHM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 45MM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP10T datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 1.4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES 5K OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 3KV RADIAL datasheet.pdf