Vishay/Dale TNPW08051K69BEEA
TNPW08051K69BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K69BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K69BEEA.pdf
Availability of TNPW08051K69BEEA
QUANTITY
TNPW08051K69BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K69BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K69BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K69BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K69BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K69BEEA Details Description
Related parts for TNPW08051K69BEEA
RELAY OPTOMOS 200MA DP 8FLTPK datasheet.pdf
6 CH. L-C FILTER W/ESD WLCSP15 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYL NATURAL datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.03A TO18 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
Connector Receptacle 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming Automotive, Lighting 52-QFN (7x8) datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
FUSE HOLDER 250V datasheet.pdf