Vishay/Dale TNPW080523K2BEEN
TNPW080523K2BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080523K2BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080523K2BEEN.pdf
Availability of TNPW080523K2BEEN
QUANTITY
TNPW080523K2BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080523K2BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080523K2BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080523K2BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080523K2BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080523K2BEEN Details Description
Related parts for TNPW080523K2BEEN
MOD PWR ENTRY MULT-FUNCT 10A PNL datasheet.pdf
BASE RACEWAY PWR LRG GY8' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 140A TO-264 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7SKT SLD CUP datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
SCR 1200V 16A D2PAK datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf