Vishay/Dale TNPW080523K7BETA
TNPW080523K7BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080523K7BETA
Brief Description
RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080523K7BETA.pdf
Availability of TNPW080523K7BETA
QUANTITY
TNPW080523K7BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080523K7BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080523K7BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080523K7BETA
Related LinksTNPW0805, TNPW080523K7BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080523K7BETA Details Description
Related parts for TNPW080523K7BETA
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1A 400 MOHM SMD datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 68-PLCC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SNGL W/SPI 8SOIC datasheet.pdf
QUICKIE* HEADER datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 200MA 2.92 OHM datasheet.pdf
GUIDE FRONT STRIP datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP 330 UF 20% 10 V datasheet.pdf