Vishay/Dale TNPW0805267KBEEA
TNPW0805267KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805267KBEEA
Brief Description
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805267KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805267KBEEA
QUANTITY
TNPW0805267KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805267KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805267KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805267KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805267KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805267KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805267KBEEA
CAP CER 8.2UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 58POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 3.3V 12A 15A datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/YEL 1000' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C/SRL 8-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA STKRSHTH PP PVC datasheet.pdf