Vishay/Dale TNPW08052K34BEEA
TNPW08052K34BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K34BEEA
Brief Description
RES SMD 2.34K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K34BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K34BEEA
QUANTITY
TNPW08052K34BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K34BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K34BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.34k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K34BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K34BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K34BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K34BEEA
IC DRIVER HALF BRIDGE OSC 8DIP datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS SAR 10LFCSP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.46A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 166MHZ 208CABGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.060" UNIV datasheet.pdf
CURRENT SENSE TRANSFORMER datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT datasheet.pdf