Vishay/Dale TNPW08052K94BEEA
TNPW08052K94BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K94BEEA
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K94BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K94BEEA
QUANTITY
TNPW08052K94BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K94BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K94BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K94BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K94BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K94BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K94BEEA
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR IX4400 datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
IC COIL DRIVER PAR 10POWERSO datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 7POS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
COMP INT MNT TEMP SEN LVL SW datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf