Vishay/Dale TNPW0805300KBEEA
TNPW0805300KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805300KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805300KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805300KBEEA
QUANTITY
TNPW0805300KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805300KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805300KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805300KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805300KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805300KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805300KBEEA
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 21VC SOT23 datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
16POS, MIXED,REC HSG,ASSY datasheet.pdf