Vishay/Dale TNPW080530R0BETA
TNPW080530R0BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080530R0BETA
Brief Description
RES SMD 30 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080530R0BETA.pdf
Availability of TNPW080530R0BETA
QUANTITY
TNPW080530R0BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080530R0BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW080530R0BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)