Vishay/Dale TNPW0805324RBETA
TNPW0805324RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805324RBETA
Brief Description
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805324RBETA.pdf
Availability of TNPW0805324RBETA
QUANTITY
TNPW0805324RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805324RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805324RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805324RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805324RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805324RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805324RBETA
JUMPER-H1500TR/A3048W/X 10" datasheet.pdf
CONN CIR RECPT FMALE 7POS PNLMNT datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR DSO20 datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.3W DO41 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf