Vishay/Dale TNPW080533K2BEEN
TNPW080533K2BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080533K2BEEN
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080533K2BEEN.pdf
Availability of TNPW080533K2BEEN
QUANTITY
TNPW080533K2BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080533K2BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080533K2BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080533K2BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080533K2BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080533K2BEEN Details Description
Related parts for TNPW080533K2BEEN
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC ADVANCED GAS GAUGE 38-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8DMP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN CRIMP SKT 30AWG datasheet.pdf
1MM INSULATED SHORTING PLUG datasheet.pdf