Vishay/Dale TNPW0805348KBETA
TNPW0805348KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805348KBETA
Brief Description
RES SMD 348K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805348KBETA.pdf
Availability of TNPW0805348KBETA
QUANTITY
TNPW0805348KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805348KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805348KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805348KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805348KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805348KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805348KBETA
RES SMD 453 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CTRLR DC-DC SYNC 2PH 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 39.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 12POS 15MM datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 15POS CRIMP datasheet.pdf
MICROFIT 30 SR VERT THVOID TIN 4 datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf