Vishay/Dale TNPW0805360RBETA
TNPW0805360RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805360RBETA
Brief Description
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805360RBETA.pdf
Availability of TNPW0805360RBETA
QUANTITY
TNPW0805360RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805360RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805360RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)360
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805360RBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805360RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805360RBETA Details Description
Related parts for TNPW0805360RBETA
IC ADC 12BIT SRL 200KSPS 24-DIP datasheet.pdf
SCR NON-SENS 200V 55A TO-218X datasheet.pdf
LED 5MM VERT SUP DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 6PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
TPA3123D2EVM datasheet.pdf
RES 130 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 8W 0.5% TO220 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 20W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf