Vishay/Dale TNPW0805430KBETA
TNPW0805430KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805430KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805430KBETA.pdf
Availability of TNPW0805430KBETA
QUANTITY
TNPW0805430KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805430KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805430KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805430KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805430KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805430KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805430KBETA
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
RES SMD 3.32KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE RM 63NH M33 datasheet.pdf
YB2 PUSHBUTTON CAP BRUSHED CHROM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 470 OHM 20SOIC datasheet.pdf