Vishay/Dale TNPW0805430KBETA
TNPW0805430KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805430KBETA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805430KBETA.pdf
Availability of TNPW0805430KBETA
QUANTITY
TNPW0805430KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805430KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805430KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805430KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805430KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805430KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805430KBETA
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO15 datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL DUAL 10WSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
BCH-508H- 8 BK datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf